Jaka biżuteria na ślub?

Jaka biżuteria na ślub?

Ślubna kreacja zawsze powinna być wyjątkowa, dlatego przyszła panna młoda musi z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o wszystkie szczegóły. Ważna jest nie tylko suknia czy nakrycie głowy, ale także dodatki. W tym względzie priorytetem jest wybranie eleganckiej biżuterii ślubnej, która stanie się subtelną oprawą dla całej kreacji. Najlepiej zdecydować się na srebrne lub kryształowe propozycje, znakomicie sprawdzające się w tym wyjątkowym dniu. Warto podkreślić, że stylowa, ślubna biżuteria nie musi być kosztowna, dlatego nie należy obawiać się dodatkowych wydatków.

Kolczyki jako idealne dopełnienie welonu

Najczęściej spotykanym nakryciem głowy dla panny młodej jest oczywiście welon. Obecnie jednak panie chętnie decydują się także na ślubne kapelusze czy nawet eleganckie opaski. Wybrane kolczyki powinny być dopasowane do specyfiki konkretnego nakrycia głowy, a także do uczesania. Jeśli panna młoda zdecyduje się na kok lub inne upięcie odsłaniające uszy, kolczyki będą jeszcze wspanialej wyeksponowane. Warto zdecydować się na podłużne modele, na przykład z malutkimi kryształkami Swarovski.

large_KR2-360

Trzeba przyznać, że ślubne kolczyki mogą być bardzo oryginalne. Dowodem są chociażby modele z wisiorem ze srebra, w których również zastosowano delikatne kryształki Swarovski, uformowane w kulisty kształt.

big_KR2-507

Naszyjnik w ślubnej odsłonie

Bardzo ważnym elementem ślubnej stylizacji jest naszyjnik, który musi być dopasowany do kształtu dekoltu. W większych wycięciach doskonale sprawdzą się bardziej rozbudowane warianty w typie kolii. Jeśli jednak przyszła panna młoda preferuje naszyjniki w skromniejsze odsłonie, naszyjnik z kamieniami w różnych wielkościach będzie dobrym wyborem.

large_NR-377

Kryształki mają tutaj klasyczny, kryształowy odcień, który wspaniale koresponduje z bielą ślubnej kreacji. Występują one również w bardziej oryginalnych propozycjach, takich jak naszyjnik w formie wstążki. Ten wariant biżuterii z powodzeniem sprawdzi się przy nieco mniejszych dekoltach.

large_NR-339

A może bransoletka?

Do grona ślubnej biżuterii koniecznie należy zaliczyć bransoletki. Warto się na nie zdecydować, szczególnie jeśli kreacja nie ma dłuższych rękawów. Jeśli przyszła panna młoda posiada kreację w stylu retro, może skusić się na bransoletkę z kryształowym kwiatkiem.

large_BR-381

Występują w niej kryształki Swarovski o różnych wielkościach, nawleczone na cieniutkie żyłki. Ciekawą propozycją jest także bransoletka o grubszej szerokości, w której kryształki luźno zwisają wzdłuż łańcuszka. Tak elegancką biżuterię z powodzeniem można dopasować nawet do bardzo szczupłej ręki – w bransoletkach mamy do czynienia z wygodną regulacją, pomocną w modyfikacji rozmiaru.

large_BR-384

Na koniec warto podkreślić, że poszczególne elementy ślubnej biżuterii muszą być utrzymane w tej samej stylistyce – najlepiej zdecydować się na produkty pochodzące z konkretnego kompletu. Ślubna biżuteria zazwyczaj zachwyca srebrzysto-kryształową kolorystyką, która stanowi najlepszą oprawę zarówno do białych, jak i kremowych kreacji. Warto pamiętać o tym, aby jej poszczególne elementy pasowały zarówno do kroju sukni, jak i typu urody przyszłej panny młodej.

Źródło: Biżuteria ślubna Swarovski